Zakochaj się w Nordic Walking.

Zakochaj się w Nordic Walking.

Pozostało

Czego można oczekiwać po zajęciach? Przede wszystkim: usprawniania się, poprawy wytrzymałości i ogólnej sprawności fizycznej, dobrej zabawy w otwartej grupie miłośników nordic walking. Poza tym organizujemy także marsze i rajdy, integrujemy się z innymi grupami NW. Spragnionych rywalizacji zabieramy na zawody nordic walking uczestnicząc w marszu na czas lub rajdach towarzyszących zawodom NW.

Czas zajęć grupowych w niedziele  minimum 2godz.*,  w środy 1,5-2 godz.

Termin i czas zajęć grupowych: -  niedziela godz. 9.00.  Zbiórka: parking na ul. Staszica przy garażach obok tablicy NW 

Wpłata: "darowizna na cele statutowe" za udził w zajęciach grupowych *

20,00 zł - 1 godz.zajęć/os. 

30,00 zł - zajęcia 1,5-2 godz./os

Wypożyczenie kijów: 10,00 zł/os, za wyjątkiem dwóch pierwszych zajęć

Członkowie Stowarzyszenia i uczestnicy 3 pierwszych zajęć próbnych uczestniczą w zajęciach bezpłatnie. Zapraszamy na 3 próbne zajęcia wszystkie chętne osoby.

Wpłaty darowizny na konto Stowarzyszenia należy dokonywać przelewem, w tytule:  "Darowizna na cele statutowe" . Preferujemy wpłaty przed rozpoczęciem zajęć na konto Stowarzyszenia Fabryka Nordica: 14 1600 1462 1800 0514 7000 0001.

*Stali członkowie Fabryki Nordica Trzcianka, którzy przyłączyli się do grupy do 2020r. uczestniczą w zajęciach grupowych bez kosztów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indywidualne lekcje dla osoby początkującej poza stowarzyszeniem u trenera prowadzącego niezarejestrowaną godziłalność gospdzarczą:

Koszt jednej lekcji dla początkujących to 100.00zł / godz. / os. Oplałatę wnosi się z góry przed zajęciami. Pierwsze trzy lekcje trwają 2 godziny, Cena zawiera wypożyczernie kijów na czas szkolenia. Instruktor może pośredniczyć w zakupie kijów. Bezpośrednio lub telefonicznie uzgadnia się termin, czas i miejsce szkolenia. Kontakt tel. do instruktora 660 476 084 (Beata) 

Kolejne treningi indywidualne: rekreacyjnie, fitness, sport:

100,00 zł / 1godz. / 1os.

400,00zł / karnet 5 treningów po 1 godz. / os. (płatne przy pierwszym treningu)

150,00 zł / godz. / 2 osoby

200,00 zł / godz. / 3 -5 osób

Lekcje grupowe/warsztatowe na zaproszenie, a także z dojazdem - termin i cenę od osoby/1godz. uzgadnia się z instruktorem w zależności od ilości uczestników, liczby km na dojazd, zakresu szkolenia, dostępności kijów.

Wypożyczenie kijów - 10,00 zł za zajecia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uczymy początkujących właściwej techniki nordic walking, korygujemy technikę u samouków, systematycznie doskonalimy technikę uczestników lub członków grupy. Prowadzimy ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową, kondycję fizyczną; ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, rozwijające siłę, wytrzymałość, szybkość. Prowadzimy zabawy inetgracyjne dla dzieci i dorosłych.

Doradzamy jakie kije kupić, a przede wszystkim dobrać indywidualnie pod klienta lub uczestnika stałych zajęć. Zdecydowanie nie polecamy kupowania kijków przed pierwszymi zajęciami bez konsultacji z instruktorem lub osobą przeszkoloną w tym temacie. Dlaczego? Ponieważ często osoby początkujące kupują niewłaściwe kije, czyli trekkingowe z paskami, które przeznaczone są do wędrówek w górach, takie kije są za ciężkie lub nie mają właściwych rękawiczek z osobnym wejściem na kciuk. Nie należy również sugerować się nadrukiem na kijach - często są to kije trekkingowe sprzedawane jako kije nordic walking. Istnieją również kije przeznaczone dla dzieci, które należy odpowiednio dopasować do wzrostu. 

Komu polecamy tą aktywność? Każdemu kto szuka lekkiej, rekreacyjnej lub umiarkowanej, a także intensywnej aktywności fizycznej.  Polecamy też sportowcom lub amatorom w celu urozmaicenia treningu sportowego w różnych dyscyplinach; w celu poprawy kondycji fizycznej, poprawy funkcjonowania układu krążenia i oddechowego; jako wspomaganie leczenia depresji, cukrzycy; wspomaganie w rehabilitacji w schorzeń układu ruchu. Wiek nie ogranicza nikogo, od lat 8 do 108, czyli każdy kto potrafi trzymać kije.

Jeśli nie lubisz biegać, wylewać potu na siłowni lub uprawiać innych wymagających dyscyplin sportowych, to na pewno odnajdziesz się w nordic walking. Wystarczy mieć dobry humor, kochać przyrodę, posiadać kije, założyć wygodne, sportowe buty i odzież.