Warsztaty Nordic Walking Bełchatów 22 maj 2021 „Chodź Po Zdrowie”

Warsztaty Nordic Walking Bełchatów 22 maj 2021 „Chodź Po Zdrowie”

Pozostało

Już w sobotę, 22 maja o godz. 16:00 na błoniach Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie odbędą się warsztaty nordic walking. Organizatorem będzie Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów, który tego dnia obchodzi swoje 2. urodziny. Współorganizatorem będzie Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Celem imprezy jest propagowanie dyscypliny sportowej nordic walking jako rekreacyjnej formy ruchowej, promocja zdrowego stylu życia, a także promowanie rozwoju sportu i aktywności fizycznej dla wszystkich środowisk.

Tego dnia na terenie imprezy instruktorzy Nordic Walking Poland z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów  będą do dyspozycji dla osób, które są zainteresowane indywidualnym szkoleniem z poprawnej techniki z nordic walking. Nie przewiduje się limitu uczestników, a warsztaty będą prowadzone w formie zajęć sportowych bez rywalizacji. Trasa marszu rekreacyjno-szkoleniowego będzie prowadzić alejkami parku.

Gościem szczególnym będzie Łukasz Witczuk, trener i zawodnik Luki Team Siedlce, który w swoim dorobku posiada tytuł Mistrza Europy Nordic Walking na dystansie 5 i 10 km, Drużynowe Mistrzostwo Polski i Świata, a także Wicemistrzostwo Europy w sprincie 4x1000 metrów.

39-latek jest wolontariuszem, organizatorem wielu imprez charytatywnych, instruktorem nordic walking, a także międzynarodowym sędzią i szkoleniowcem

Regulamin można znaleźć TUTAJ

Zapisy do piątku, 21 maja do godz. 23:59.

Harmonogram imprezy:

15:30 – otwarcie biura warsztatów

16:00 – rozpoczęcie warsztatów (krótkie wprowadzenie, przedstawienie gości i instruktorów)
16:10 – pokaz prawidłowej techniki i omówienie poszczególnych elementów nordic walking
16:30 – profesjonalna rozgrzewka przy muzyce
16:45 – rozpoczęcie praktycznej części warsztatów
17:30 – zabawa i konkursy z kijkami
17:50 – marsz rekreacyjno-szkoleniowy po terenie parku na dystansie ok. 2 km (wyłonienie uczestników najlepiej chodzących technicznie)
18:20 – rozciąganie
18:30 – poczęstunek
18:45 – rozpoczęcie części oficjalnej obchodów 2. rocznicy powstania Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów
21:30 – zakończenie imprezy